Sprzedaż aut bezwypadkowych

Określenie samochodu bezwypadkowego to formuła, której niestety bardzo często używają oszuści lub ludzie desperacko pragnący spieniężyć swoje pojazdy, i to za jak najkorzystniejszą dla siebie cenę. Statystyki serwisów internetowych mówią, że znakomita większość wystawionych na sprzedaż samochodów to modele, które nie mają za sobą żadnej kolizji. Warto pamiętać, że przypisanie danego sprzętu do umownej kategorii to także element marketingowy, chęć zwiększenia zainteresowania konkretną ofertą.

W rzeczywistości pojęcie samochodu bezwypadkowego zostało utworzone po to, by dać klientom rynku aut używanych poczucie komfortu podczas przeszukiwania przez nich szerokich ofert komisów i salonów samochodowych. Prawdziwy pojazd bezwypadkowy, spełniający kryteria owej definicji, to auto które nie odwiedziło warsztatu samochodowego w celu wymiany jakiejś części nadwozia lub jej ponownego polakierowania. To po prostu samochód, który nie doznał żadnego uszczerbku wskutek mniej lub bardziej poważnej stłuczki, którego karoseria pozostaje w niezmienionym stanie pomimo czasu eksploatacji.

Potencjalni nabywcy używanych pojazdów powinni mieć na względzie, że zatajanie przed konsumentem prawdy o przeszłości pojazdu i jego faktycznym stanie technicznym, jest nielegalne. Samego klienta nie zwalnia to oczywiście z samodzielnego myślenia i uważnego oglądania samochodu, którym jest zainteresowany. Podczas tego rodzaju pertraktacji warto mieć świadomość, gdzie kończy się niegroźne koloryzowanie i naginanie faktów, a gdzie zaczyna oszustwo i chęć wyłudzenia pieniędzy.